KOZMİK BEDEN TEMİZLİĞİ (DETOKS) NEDİR,NASIL YAPILIR? (2)

Sevgili okurlarım,Kozmik Beden Temizliği nasıl yapılıra geldi sıra.Arkadaşlar evinizde bu uygulamayı çok rahat yapabilirsiniz.Kozmik beden temizliği yılda iki defa yapılıyor.İLKBAHARDA:MART,NİSAN ,MAYIS AYLARINDAN BİRİNDE. SONBAHARDA:EYLÜL,EKİM,KASIM AYLARINDAN BİRİNDE KOZMİK BEDEN TEMİZLİĞİNİ YAPABİLİYORSUNUZ.Bu aylarda olmasının sebebi
devam..ayın gökteki hareketine göre ve gökteki ayın(kameri) 9.günü başlanır ve 15.günü bitirilir.Ayın 15.günü arınma yapılarak karaciğer,akciğer ve kalın bağırsak temizliğini yaparak tamamlamış oluyoruz.Kozmik beden temizliği sonucunda kan değerlerinden bağışıklığa kadar ölçülen değerlere göre 10 yaş gençleşiyorsunuz.

*Arkadaşlar kozmik beden temizliği yaparken sizlerden ricam lütfen şu üç şeye dikkat edin;
1-Beslenme alışkanlığınızı değiştirin.
2-Bedenimize alacağımız beslenme sularıyla besleneceğiz.
3-Son olarak sulu lavman yapacağız.

*KOZMİK BEDEN TEMİZLİĞİ NASIL UYGULANIR?
ARKADAŞLAR HER SABAH:
*Lahana,havuç,yeşil elma ve kırmızı pancar bunun yanında mevsimine göre ıspanak,maydanoz,çiğ olarak katı meyve sıkacağı ile suları sıkılarak her sabah kahvaltı yerine 2 bardak vücut sıcaklığında içine 1 lt kaşığı zeytinyağı koyarak karıştırıp yudum yudum içiyoruz.

*HERGÜN KAYNATILMIŞ SU İLE LAVMAN UYGULAMASI YAPACAĞIZ.LAVMAN SETLERİ ECZANELERDE 3-5 TL'YE SATILIYOR.

*LAVMAN UYGULAMASINI NE ZAMAN,NEREDE VE NASIL YAPACAĞIZ?
2 LT SUYU KAYNATIYORSUNUZ.BEDEN ISISINA GELENE KADAR SOĞUTUYORSUNUZ.SUYUN İÇİNE İKİ ÇORBA KAŞIĞI ELMA SİRKESİ VE LİMON İLAVE EDİYORSUNUZ.2 LT SUYU İKİ DEFA VÜCUDUMUZA ALIP TUVALETTE BOŞALTACAĞIZ. 


1. LAVMAN UYGULAMASI:LAVMAN SETİ TORBASINA YARIM LİTRE SUYU DOLDURUN.LAVMAN SETİNİ 1 VEYA 1.5 METRE YUKARIDA OLACAK ŞEKİLDE BİR YERE ASIN.HORTUMUN AĞZINA VE ARKA TARAFINIZA KREM VEYA VAZELİN SÜREBİLİRSİNİZ.ÖNE EĞİLİN VE DÜZ DURUN.DİRSEKLER YERE DEĞECEK VE ALIN ÖNE EĞİLECEK ŞEKİLDE DURMALISINIZ.SONRA ARKA TARAFINIZA HORTUMU TAKIN VE TIPAYI AÇIN.SUYUN KALIN BAĞIRSAĞA GİRMESİNİ BEKLEYİN.SONRA 5 DAKİKA BEKLEYİN.SU TAZYİKLİ OLDUĞUNDAN TUVALETE GİTMENİZ NORMALDİR.TUVALETE GİDİN SUYU BOŞALTIN.

2.LAVMAN UYGULAMASI:GERİ KALAN SUYU LAVMAN SETİ TORBASINA DOLDURUN.YUKARIDA DURULACAK ŞEKİLDE AYNEN DURUN.AYNI İŞLEMİ YAPIN.1.UYGULAMADAN FARKLI OLARAK YAPILACAK OLAN;SUYU VÜCÜDUNUZA ALDIKTAN SONRA 1 DAKİKA BEKLEYİN SONRA SAĞ TARAFINIZA 5 DAKİKA YATIN SIRT ÜSTÜ YATARAK BACAĞINIZI YUKARI KALDIRIN VE SUYUN KALIN BAĞIRSAĞINIZIN DİBİNE DOĞRU GİTMESİNİ SAĞLAYIN.MÜMKÜN OLDUĞU KADAR BEKLEYİN SONRA TUVALETE GİDİN VE SUYU BOŞALTIN.

NOT:ARKADAŞLAR BU SULU LAVMAN UYGULAMASINI MUTLAKA HERGÜN UYGULAYACAĞIZ.SABAHLARI:05:00-07:00 ARASI UYGULAMA YAPMANIZ UYGUNDUR EĞER SABAH UYGUN DEĞİLSENİZ;AKŞAM GÜNEŞİN BATIŞINDAN SONRAKİ ZAMAN TERCİH EDİN.

*UNUTMAYIN! SULU LAVMAN UYGULAMASINI 7 GÜN BOYUNCA HERGÜN SABAH VEYA AKŞAM YAPMAMIZ GEREKİYOR!

*ÇOK ÖNEMLİ:7.GÜN BEDENİMİZİ ISITACAĞIZ.İMKANI OLANLAR HAMAMA GİDERSE İYİ OLUR.KARACİĞER,BÖBREK,DALAK,AKCİĞER VE PANKREASIMIZI ISITIYORUZ.SOL TARAFA UZUNIP SAĞ TARAFIMIZI ISITIYORUZ.SAAT 20:00'DAN SONRA ÖNCEDEN HAZIRLAMIŞ OLDUĞUMUZ 1 BARDAK 150 GR. ZEYTİNYAĞINI VE 1 BARDAK 150.GR LİMON SUYUNU İÇİYORUZ. İSTERSENİZ 1 YUDUM ZEYTİNYAĞI 1 YUDUM LİMON SUYU YAPARAK İÇİN.İSTERSENİZ KARIŞTIRARAK İÇİN.20 DAKİKADA BU İŞMELİ YAPMALISINIZ.KUSMALAR OLABİLİR.BU NORMALDİR.HEM BU ŞEKİLDE DE TOKSİNLERİ DIŞARI ATMIŞ OLUYORUZ.VE PENCEREYİ AÇIP HAVA ALARAK YAPARSANIZ KUSMANINDA ÖNÜNE GEÇEBİLRSİNİZ.

SONRA NE YAPIYORUZ?
*ARKADAŞLAR NEFES HAREKETLERİ YAPACAĞIZ.OMURGANIZ DİK DURACAK ŞEKİLDE DİZ ÜSTÜNDE OTURARAK;ÖNCE BURNUN SOL TARAFINDAN DERİN NEFES ALIP SAĞ DELİĞİ BİRAZ TUTUP SONRA SAĞDAN VERİYORUZ.DAHA SONRA BU İŞLEMİN TERSİNİ UYGULUYORUZ.SAĞDAN DERİN ALIP BEKLEYİP SOL DELİĞİ KAPATIP SOLDAN VERİYORUZ.BU İŞLEMİ YARIM SAAT YAPIYORUZ.BU İŞLEMİ UYGULARKEN KARACİĞER VE KARIN BÖLGEMİZİ ISITIYORUZ.SAAT 10:00 DA UYUYORUZ.GECE KARACİĞERİ ISITIP YATIYORUZ.UYUMA DA ÖNEMLİ.ERTESİ GÜNÜ SABAH SULU LAVMAN YAPIYORUZ.SAFRA KESESİ TAŞLARI VE KARACİĞERDE OLUŞAN TOKSİNLERİ SABAH DIŞARI ATIYORUZ.O SABAH GÖZLERİNİZE İNANAMAYACAKSINIZ.KOZMİK BEDEN TEMİZLİĞİNİ TAMAMLAMIŞ BÖYLECE OLUYORUZ.8.GÜN VE SONRAKİ GÜNLERDE YEMEK DÜZENİNE VE SAATİNE DİKKAT EDİYORUZ.HAYVANSAL GIDALARDAN UZAK SEBZE,MEYVE YİYORUZ VE SULARINI İÇİYORUZ.8.GÜN TAM OLARAK LAVMAN SUYUNU BOŞALTAMADIĞINI DÜŞÜNEN OLURSA 9.GÜN DE LAVMAN YAPABİLİRLER.

*ŞİMDİ AKILLARDAKİ SORU ŞU:KOZMİK BEDEN TEMİZLİĞİ YAPTIĞIMIZ SÜRE ZARFINDA NE YİYİP NE İÇECEĞİZ?

*BU SORUNUN CEVABINI DA YARINKİ YAZIMDA BULACAKSINIZ. 

 Not:Bu yazımı sizlere ulaştırmada kaynak olarak saygıdeğer hocamız Prof.Dr. Ahmet Marankinin internet sitesi olan maranki.com adresinden istifade ettim.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !